Uwaga! Przerwa urlopowa. Zamówienia złożone po 13.08. zostaną wysłane 22.08.

Nie zapomnij być super!

Dwie kobiety, przyjaciółki, matki, których przyjaźń trwa nieprzerwanie od równo dwudziestu lat, pomimo różnych zawirowań
i setek kilometrów, które ich dzielą. 

Dokładnie dwie dekady temu studentka czwartego i pierwszego roku spotkały się we wspólnej kuchni w akademiku. Tam narodziła się przyjaźń, która nieraz została wystawiona na próbę. Przetrwała,
bo coś prawdziwego się nigdy nie kończy.

Aśka

Lat 20 plus 20, ale wciąż czuje się na tą pierwszą połowę.

Włosy są odzwierciedleniem jej charakteru-zakręcona. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jak coś zmajstruje to nadrabia uśmiechem. Od dziecka angażowała się w występy w lokalnym Domu Kultury, bo kochała kontakt ze sceną i sztukę. Zawsze tez odznaczała się ubraniem, stąd zamiłowanie do rzeczy unikatowych i oryginalnych. Nie trudno znaleźć ją w tłumie:). Marka BeWayuu pozwala jej na bytowanie ze sztuką i spełnienie marzeń o stworzeniu czegoś wyjątkowego. Innego. Nie są to studia na PWST w Krakowie, ale moda to też sztuka. Mama dwójki urwisów, jeden woda drugi ogień. Na brak nudy nie narzeka, ale dzieci to szczęście. Jak wszyscy, biega jak zwariowana. Z pracy do dzieci, od dzieci do Bewayuu. Ale na koniec dnia, pomimo ogromnego zmęczenia, pojawia się uśmiech. W końcu spełnia swoje marzenia.

Magda

Zakręcona blondynka. Włosy prostuje, ale i tak nie pomaga:).

Zawsze uśmiechnięta. Po liceum Magda wybrała kierunek ekonomiczny, bo jak mało kto uwielbiała liczyć i analizować., Na studiach, zawsze w ścisłej czołówce. Po studiach przez lata związana z rynkiem nieruchomości. Umiejętności matematyczne powodują, ze to właśnie ona twardo trzyma rękę na pulsie bilansu ekonomicznego BeWayuu. Niemniej, tak jak Aśka kocha rzeczy unikatowe i piękne. W wolnym czasie stara się znaleźć czas na teatr i książkę. Mama dwójki, jak mówi księżniczek. Starsza to zawodowa narciarka i wakesurferka, która osiąga znaczące sukcesy. Niestety, żeby mogła trenować czasem trzeba wstać o 5 rano i zawieźć ją na trening, a po powrocie nadrobić szkołę. Sukces nie bierze się znikąd. To samodyscyplina, poświęcenie i ambicja. To cechy które starsza księżniczka ma właśnie po mamie. Młodsza, przeciwieństwo starszej, artystka, która kocha taniec i śpiew. Magda spędza kilka godzin w samochodzie przebijając się przez krakowskie korki. BeWayuu do dla niej nowe wyzwanie, które łączy przyjaźń oraz pasję do pięknych rzeczy. Taka praca to szczyt spełnienia jej marzeń.

Bo jak nie my to kto?

W życiu obie kierują się zasadą „aby coś dostać to trzeba coś dać”. 
Nie ma nic za darmo
.

Mocno wierzą ze warto pomagać, bo w życiu bywa różnie. Może kiedyś i one będą potrzebowały pomocnej dłoni. No… czasem dadzą się zrobić w maliny, ale w takich sytuacjach wiedzą ze los odwdzięczy się im podwójnie. Faktycznie coś w tym musi być, bo zawsze spadają na „cztery łapy”.

Jedna za drugą skoczy w ogień. Gdy pojawiła się możliwość wspólnej pracy, nie wahały się ani przez chwilę. Bo jak nie my to kto? Teraz żałują, że zdecydowały się tak późno.

Aśka plus Magda czyli BeWayuu, jak to się zaczęło?

W ubiegłym roku podczas tradycyjnego, corocznego wypadu nad polskie morze, kiedy to możemy oderwać się od szarej rzeczywistości i ciągłej gonitwy, zrodził się pomysł wspólnej pracy. Po trzech miesiącach nieustannej burzy mózgów, chwilach zwątpienia w stworzenie czegoś nowego, przypadkowo znalazłyśmy zdjęcie torebki Mochila. Pokochałyśmy je od pierwszego wejrzenia i to ich historia skrystalizowała nam wizję naszego przedsięwzięcia.

WOMEN4WOMEN to misja BeWayuu, którą chcemy realizować krok po kroku. Naszym pierwszym projektem jest pomoc dla kobiet z plemienia Wayuu. Kolejne projekty już wkrótce. Głowy mamy pełne pomysłów. Wierzymy, że się uda. Nasze plany osobiste na najbliższy rok to rozwój naszej firmy i poszerzenie asortymentu o inne niezwykłe produkty, które w świecie zalanym masową produkcją, będą niosły przesłanie. No i oczywiście podróż do Guairy…. Bywa ciężko, ale szczęśliwe zaczynamy każdy nowy dzień wierząc, że to się uda.

Los nam sprzyja.

O naszych produktach, projektach i całym zamieszaniu związanym z BeWayuu będziecie mogli poczytać na naszym blogu.