Uwaga! Przerwa wakacyjna. Zamównienia złożone po 7.06.2024. zostaną wysłane 17.06.2024

Ręcznie plecione kolumbijskie KOSZE -100% TOQUILLA STRAW

Plecione kosze łączą w sobie piękny design oraz funkcjonalność i wygodę.  Kiedyś kojarzone przede wszystkim z plażą i wakacjami, w ostatnich latach szturmem zawojowały modę uliczną, pokochały je gwiazdy, projektanci i fashionistki.  Stały się uroczym dodatkiem, który można wykorzystać prawie na każdą okazję. Są bardzo pojemne, niesamowicie stylowe i nadzwyczaj uniwersalne.

Długo szukałyśmy odpowiednich koszy do naszego sklepu. Chciałyśmy, aby były wyjątkowe, kolorowe i ekologiczne.  I okazało się, że znowu w ich poszukiwaniu dotarłyśmy do Kolumbii. 
Kosze podobnie jak nasze Mochila są tradycyjnymi wyrobami stworzonymi przez artów-rzemieślników z Kolumbii, dla których sztuka tworzenia koszy jest tradycją przekazywaną jest z pokolenia na pokolenie.

Cały proces produkcji jednego kosza zajmuje około 10 dni. W tym procesie wszystko jest robione ręcznie-od pozyskiwania włókien, ich farbowania w naturalnych roślinnych barwnikach po wyplatanie.

Nasze kosze wykonywane są z delikatnych włókien zwanych toquilla straw. Jest to bardzo cienkie włókno pochodzące z rośliny Carludovica Palmata zwanej także iraca palm lub toquilla palm, naturalnie występującej w Kolumbii. Z tej rośliny uzyskuje się cienkie paski, które są następnie barwione i tkane ręcznie w celu wyplecenia koszy, kapeluszy czy wachlarzy.

Ciekawostką jest, że do barwienia plecionych koszy, artyści używają tylko naturalnych barwników takich jak ziemia, liście i skórki owoców. W zależności od intensywności koloru jaki chcą uzyskać naturalne barwniki są gotowane, a następnie wzbogacane octem lub cytryną tak aby kolor pozostał na stałe.

Kosze są stabilne, a jednocześnie miękkie i miłe w dotyku. Nie zaciągną naszych ubrań i są niesłychanie lekkie.
Ze względu na naturalny skład nie zaleca się prania koszy, jedynie delikatne przetarcie wilgotną szmatką.

Nasz kosze oprócz tego, że są piękne, są w 100% naturalne i idealnie wpisują się w trend ECO.

A jak nosić te nasze plecione piękności?

Nasze kosze stanowią dobrą alternatywną dla torby shopperki, jednocześnie nadając stylizacjom ultra kobiecego i nonszalanckiego wyglądu. Pleciony kosz w rozmiarze maxi sprawdzi się idealnie nie tylko na zakupach, spacerach, ale także w wersji do biura czy sportowej. Pokochają je zarówno miłośniczki stylu boho, jaki i  minimalistki bowiem pleciony kosz pasuje prawie do każdej stylizacji.  Uwielbia towarzystwo zwiewnych sukienek, białych koszul, jak i dżinsów i prostego T-shirta.  Pleciony kosz rewelacyjnie przełamuje sportowe stylizacje nadając im wakacyjnego charakteru i kobiecości. Nasze kosze zachwycają nie tylko formą oraz misternym splotem, ale także niesamowitymi kolorami, które niesamowicie podkręcą nasze letnie stylizacje. Mamy nadzieję, że złapią Was za serce tak jak nasze torebki Mochila, bo my zakochałyśmy się w nich od pierwszego wejrzenia.

Zobacz więcej